UDRUGA NADA VRBOVEC treba DONATORE I VOLONTERE - Pomozimo svi zajedno!
Objavljeno: 10.01.2025 u 00:00. Kategorija: Vijesti

Udruga “NADA” – Vrbovec za terapijsko i rekreacijsko jahanje osnovana je 15.04.2005. godine s ciljem promicanja psihofizičkog zdravlja osoba s posebnim
potrebama, pravilne socijalizacije, kvalitetnog osmišljavanja i strukturiranja slobodnog vremena provedenog u prirodi kao i osvješćivanja i produbljivanja
ekološke i humane svijesti te smanjivanja predrasuda prema osobama s invaliditetom.
Udruga Nada u svoje terapije uključuje konje koji iznimno pomažu djeci s cerebralnom paralizom, downovim sindromom ,multiplom sklerozom, pa i autističnoj djeci. Konj ima kretnje slične ljudskima te se s jahanjem razvijaju sve skupine mišića i potiče se cirkulacija. Stručni i edukacijski tim udruge radi volonterski i bez naknade.

 

Kako bi ste dobili više informacija o našem radu posjetite stranicu www.nada-vrbovec.hr
ili nas nazovite 091 5816393 091 5736452, adresa Konak 26, 10 340 Vrbovec
OIB 39575722461
Svaki volonter je dobro došao
Sponzorirajte naše životinje, sudjelujte u njihovim životima jer one su važan dio
terapije.
IBAN HR2223600001101897373


Svaka vaša donacija uvelike pomaže daljnjem radu i napretku udruge.
 

AKTIVNOSTI
1) Terapijsko i rekreacijsko jahanje – usmjereno unaprjeđenju mentalnog i
fizičkog zdravlja djece, mladih i odraslih osoba oboljelih od kroničnih
nezaraznih bolesti, odnosno prevenciji psiholoških poremećaja i fizičkih
oboljenja kod djece i mladih ih opće populacije.


2) Vježbanje na otvorenome - također usmjereno unaprjeđenju mentalnog i
fizičkog zdravlja djece, mladih i odraslih osoba oboljelih od kroničnih
nezaraznih bolesti, odnosno prevenciji psiholoških poremećaja i fizičkih
oboljenja kod djece i mladih ih opće populacije


3) O-line psihološko savjetovanje – stručna pomoć i podrška djeci i mladima
s dijagnozama kroničnih nezaraznih bolesti s ciljem unaprjeđenja njihovog
mentalnog zdravlja te podrška djeci i mladima koja nemaju dijagnoze, ali
su u potrebi za savjetovanjem i podrškom, s ciljem sprječavanja razvoja
psiholoških poremećaja. U svrhu provođenja ove aktivnosti, na stranici
udruge „Nada – Vrbovec“ bit će kreirana rubrika za kontaktiranje
psihologa i otvorena e-mail adresa na koju će pristizati upiti djece i mladih
i kojoj će jedino psiholog imati pristup (radi osjetljivosti i povjerljivosti informacija).

Iako će prilikom informiranja djece i mladih o mogućnosti
ovakve vrste savjetovanja, biti istaknuta povjerljivost, oni će sami prilikom
javljanja psihologu odlučiti žele li se predstaviti ili ostati anonimni.

 

 

 

ZAMOLBA ZA DONACIJU

Predlagatelj UDRUGA NADA VRBOVEC

 

OIB:39575722461

(pravne osobe)

 

Naziv institucije / fizičke osobe: Udruga za terapijsko i rekreacijsko jahanje „Nada-Vrbovec“

 

Adresa (grad/općina, ulica i kućni broj):   Konak 26, 10340 Vrbovec

 Tel/fax:   0915736452   ,   01/2796130

 e-mail adresa:mldakic@gmail.com

Internet adresa:www.nada-vrbovec.hr

Broj računa: HR2223600001101897373

Otvoren kod banke:Zagrebačke banke

Naziv projekta: ŽELIM ODRASTATI ZDRAVO-ŽOZ

 Programska djelatnost : /zaokružite/     

       

a) djeca i mladi                  

b) humanitarni projekti

c) kultura i umjetnost        

d) zdravstvo

e) ekologija

f)  obrazovanje i znanost

 

 

Kratak opis projekta:

Da bismo obrazložili važnost, uspješnost i prepoznatljivost našeg projekta, prije svega smo Vas dužni približiti i upoznati sa koristima terapijskog jahanja za djecu s poteškoćama u razvoju i općenito osoba sa psiho-fizičkim poteškoćama. Naime, terapijsko jahanje je uporaba konja i aktivnosti orijentiranih prema konjima u svrhu postizanja različitih terapijskih ciljeva: kognitivnih, fizičkih, emocionalnih, socijalnih, edukacijskih i bihevioralnih. Namijenjeno je i prilagođeno osobama s posebnim potrebama kako bi se postigli razni terapijski ciljevi što ovisi o vrsti oštećenja korisnika.

Korist od terapijskog jahanja mogu imati osobe svih dobnih skupina, s različitim oblicima fizičkih, mentalnih i/ili emocionalnih oštećenja.

Ovim projektom nastojati će se unaprijediti zdravstveno stanje jedne od najosjetljivije dobne skupine, djece (0-15 godina), a naročito onima kojima je prijeko potrebna zdravstvena zaštita a to su djeca sa kroničnim bolestima i malignim oboljenjima. Saznanje o bolesti i poteškoće koje bolest donosi sa sobom, stvara teška psihofizička stanja te je potrebno uz adekvatnu pomoć osigurati djeci pravovaljanu resocijalizaciju u društvo.

Aktivnosti koje će se provoditi su:individualne aktivnosti, radionice, savjetovanja te podaktivnosti vezane uz aktivnosti koncepta rada udruge.

Trošak provedbe projekta veže se uz nabavu opreme za aktivnosti te radionica te ostalih elementarnih potrepština vezanih za provedbu projekta. Trošak projekta-98.589,12 kn

 

 Planirani početak i završetak projekta 15.01.2024  - 15.12.2026.

Područje provedbe projekta (županija/e/mjesto ili grad) Zagrebačka županija

 Ukupan iznos potreban za projekt 98.589,12

 Iznos koji se traži .  41.589,12

 

Preporuča se zahtjevu priložiti:

Detaljan opis projekta/programa:

  • ciljevi koji se postižu provedbom predloženog projekta
  • plan rada
  • očekivani rezultati
  • materijali, novinski članci te ostala dokumentacija koja ilustrira rad organizacije

 

 

1. mobiliziranje i uključivanje što većeg broja roditelja i djece liječenih od malignih i kroničnih bolesti u  aktivnosti Udruge koje će se bazirati na predloženome projektu

Ova aktivnost uključuje:

•obavještavanje i poticanje roditelja koja su u postupku liječenja djece isto tako i onih koji se nalaze u završnoj fazi rehabilitacije i resocijalizacije u sklopu bolničkih centara ili su isti već završili, te im ukazati na mogućnost uključivanja u program Udruge. Roditeljima ćemo pobliže objasniti svrhu i ciljeve našeg projekta, dobiti koje mogu ostvariti uključivanjem u grupu, metode rada i ostale informacije neophodne za pravovaljanu resocijalizaciju njihove djece.

•sadržajno i tematski osmišljene grupne sastanke s roditeljima liječene djece

Na sastancima će roditelji biti će potaknuti da govore o vlastitim iskustvima, problemima s kojima se suočavaju te će imati priliku sudjelovati na radionicama interaktivnog tipa u sklopu kojih će se obrađivati teme koje se tiču boljeg razumijevanja važnosti reintegracije, ponovnog uspostavljanja obiteljskih odnosa, oslobađanja roditeljskog osjećaja nemogućnosti pomoći i ostale teme koje doprinose stvaranju osnažene obiteljske sredine s ciljem što uspješnije resocijalizacije liječene djece.

Aktivnosti će provoditi Anita Martinčević, dipl.soc. u prostorima Udruge, jednom mjesečno sa mogućnošću i češćih individualnih razgovora.

2. Emocionalno jačanje i osnaživanja djece kroz rehabilitacijsko jahanje i boravak u prirodi

Kroz neformalna druženja sa ostalim polaznicima uz pomoć stručnjaka provoditi sate terapijskoga jahanja sa ciljem postizanja stabilnijeg psiho-fizičkoga stanja.

Radionicu će predvoditi Dejan Gogić, fizioterapeut i hipoterapeut (njegove usluge daje programu besplatno) te Mladen Dakić instruktor jahanja. Aktivnost je planirana jednom mjesečno sa mogućnošću ostvarivanja individualnih satova.

3. Usvajanje ili razvijanje komunikacijskih vještina za lakše ponovno uspostavljanje komunikacije i odnosa sa  obitelji i okolinom

- u sklopu grupnog/individualnog rada, djeca će kroz kreativne radionice pjevanja, slikanja  te igranja razvijati će vještine neophodne za uspostavljanje narušenih odnosa (uklanjanje osjećaja izoliranosti), uspostavljanja odnosa povjerenja, te će biti poticani na razumijevanje njihove uloge pri povratku u društvo. Navedene aktivnosti provoditi će niz volontera koji posjeduju višegodišnje iskustvo u radu sa djecom te rehabilitacijskim aktivnostima.

4. Informiranje što većeg broja važnih aktera o predloženom programu (stručnjaci u području resocijalizacije oboljele djece, institucije na lokalnoj/područnoj/nacionalnoj razini)uz informiranje javnosti/lokalne zajednice o potrebi osmišljavanja i provođenje inovativnih aktivnosti i projekata koji se tiču resocijalizacije liječene djece.

Navedeni cilj postići ćemo putem web stranice Udruge i objavljivanjem projektnih informacija i novosti, zatim,redovitim izvještajima nadležnim institucijama,javnim prezentacijama rada Udruge u području resocijalizacije te rehabilitacije djece oboljele od malignih i kroničnih bolesti, ali i putem raznih manifestacija i događanja koja se tiču područja rehabilitacije djece.

Tijekom provedbe projekta, planiramo ostvariti  2 do 3 medijske objave. Ovu će aktivnost provoditi će Matilda Medenjak, bacc. oec.

Putem zacrtanih ciljeva koji su za početak pomno isplanirani za jednogodišnji period, nastaviti će provoditi i uklopiti u temelje aktivnosti Udruge. Cilj Udruge je postati prepoznatljiva organizacija unutar koje je zajamčena kvalitetna rehabilitacija te resocijalizacija djece neovisno o vrsti oboljenja ili hendikepa.

 

Evaluacija ostvarenih ciljeva vršit će se kroz evidenciju pohađanja svih projektnih aktivnosti: usmjerenih prema korisnicima projekta Udruge ali i onih prema njihovim roditeljima. (broj polaznika, susreta, učestalost provedbe aktivnosti i sl.). Kako bi utvrdili ostvarenje ciljeva, redovito ćemo provoditi i usmenu samoevaluaciju među djecom i roditeljima,, odnosno samoprocjenu zadovoljstva osobnim sudjelovanjem i angažmanom u ponuđene aktivnosti.

Također, evaluaciju ćemo provesti putem prikupljanja podataka putem upitnika i statističkom obradom istih kojima ćemo utvrditi izvršeni utjecaj i učinak programa.

 

      a) Izravni korisnici (broj i struktura)

  • Djeca sa teškoćama u razvoju- teškoće uzrokovanje kroničnim te malignim i drugim oboljenjima, dob (0-15 godina),  iz Zagrebačke županije.
  • Djeca koja su upravo završila sa određenim stupnjem liječničke terapije te im je omogućen povratak u društvo. Djeca koja zbog novonastaloga zdravstvenoga stanje zahtijevaju prijeko potrebnu resocijalizaciju. Broj-30
  • Obitelji- srednja dob sa područja Zagrebačke županije, njihova djeca su korisnici programa te uz rad sa djecom, roditeljima se pruža stručna pomoć unutar aktivnosti provedbe resocijalizacije djece. Broj-30
  • Osobe sa kroničnim bolestima- djeca, dob (0-15 godina), područje Zagrebačke županije- uz djecu sa malignim oboljenjima najzastupljeniji sudionici projekta. Putem njihovih mogućnosti i zahtjeva vršiti će se prilagodba određenih aktivnosti projekta. Broj-30

 

     b) Neizravni korisnici (broj i struktura)

  • Unutar obiteljskih centara vršiti će se komunikacija sa potencijalnim korisnicima te promoviranje programa sa ciljem osnaživanja aktivnosti provedbe resocijalizacije djece. Obiteljski centri iz cijele Zagrebačke županije. Broj-5 sa mogućnošću povećanja suradnje i na ostale centre.
  • Obrazovane institucije će dobivati materijale (brošure, letke) te ukazivati roditeljima na mogućnosti koje imaju te ih upoznavati sa programom Udruge. Isto tako unutar obrazovnih institucija potaknuti na promišljanje o poteškoćama djece oboljelih te njihovim problemima pri povratku u društvo naročito školske ustanove. Početni broj-20
  • Putem poslovnih organizacija nastaviti sa aktivnostima projekta nakon isteka financiranja putem natječaja (promocije, donacije). Početni broj-10
  • Putem stručnjaka iz područja medicine a ponajviše psihologije osnažiti individualne i grupne sastanke sa ciljem jačanja procesa resocijalizacije. Pet stručnjaka

 

 

 

  

 

Ovim projektom nastojati će se unaprijediti zdravstveno stanje jedne od najosjetljivije dobne skupine, djece (0-15 godina), a naročito onima kojima je prijeko potrebna zdravstvena zaštita a to su djeca sa kroničnim bolestima i malignim oboljenjima. Saznanje o bolesti i poteškoće koje bolest donosi sa sobom, stvara teška psihofizička stanja te je potrebno uz adekvatnu pomoć osigurati djeci pravovaljanu resocijalizaciju u društvo.

U Hrvatskoj na godinu oko 150 djece oboli od neke maligne bolesti. Iako se od raka izlijeći 70-90% djece u slučaju pravovremenog i adekvatnoga liječenja, ta je bolest i dalje, nakon nesreća, prvi uzrok smrtnosti djece. Liječenje maligne bolesti je mukotrpno i dugotrajno, prosjek trajanja uspješnog liječenja je oko 12 mjeseci, no nerijetko ono traje i tri do četiri godine.

 Isto tako kronične bolesti u djece nisu rijetke, tako da jedno dijete od šestero ima neki oblik kroničnog poremećaja(alergije, poremećaji vida, noćno mokrenje, sideropeničana anemija, bronhalna astma te epilepsija).Sve te bolesti znatno utječu na psihički i fizički razvoj djeteta, kao i na njegovu sposobnost prilagodbe u sredinu nakon spoznaje o promijenjenome zdravstvenome stanju. Stoga je potrebno djetetu osigurati kvalitetne uvjete života te pomoći u procesu reintegracije. Ovim projektom kroz niz aktivnosti nastojati će se potaknuti dijete i njegovu okolinu na što uspješnijem procesu prilagodbe i jačanju djetetova psiho-fizičkoga stanja. Predloženim programom nastojati će se oformiti grupe u prosječnom broju od desetak djece koja će se uključivati u radionice s ciljem osnaživanja i razvijanja kompetencija za kvalitetan povratak u okolinu.

Predloženi projekt uključuje slijedeće aktivnosti:

1.a) Individualne psihosocijalne aktivnostiàodvijati će se redovito, prema potrebi i interesu korisnika;           

    Očekivani rezultati: 30 korisnika osnaženo i poticano za nastavak rada na sebi i aktivno uključivanje u ostale aktivnosti u sklopu predloženog projekta.

Uključuje:

-individualne susrete djece i psihologa (prema dogovoru i potrebi djece i roditelja: savjetovanje/psihosocijalne aktivnosti). Rezultat aktivnosti biti će ostvarivanje prve faze resocijalizacije te uspostavljanje kontakta psihologa sa djecom.

Nositelj:Sanja Maroević-mag. psihologije

   b) Edukativna radionica „Nije bolest „baba-roga“ à s ciljem lakšeg uključivanja djeteta u društvo, uz pomoć psihoterapeuta približiti im i pomoći da se lakše nose sa stanjem vlastitog bića. Ukloniti barijere o nemogućnosti normalnoga življenja usprkos zdravstvenome stanju. Time će se potaknuti svijest djece da dotična bolest ne predstavlja bauk već dozvoljava djetetu da na određeni način ipak se može adekvatno živjeti.                                          

Očekivani rezultati: očekujemo 30-ak djece emocionalno osnaženih, informiranih a time i sretnih korisnika za lakše snalaženje u vlastitome okruženju.

Uključuje:

-uspostavljanje suradnje sa Specijalnom bolnicom za kronične bolesti dječje dobi (Gornja Bistra), Dječja bolnica(Srebrenjak), te Klinikom za dječje bolesti Klaićeva, Zagreb)- radi stručne podrške pri organizaciji radionica za svladavanje osnovnih vještina relevantnih za provođenje resocijalizacije djece.

Nositelj:Anita Martinčević-dipl.soc. radnik

2) Rad u grupià korisnici će sudjelovati u tjednim radioničkim susretima u sklopu kojih će se provoditi aktivnosti s ciljem osnaživanja, međusobnog poticanja na razvijanju socijalizacijskih, komunikacijskih vještina.  Uz pomoć volontera djecu će se opustiti kroz školu jahanja i druženja sa ostalim životinjama u Udruzi.                                                                                                                                        

Očekivani rezultati: osim što će korisnici na susretima prorađivati i analizirati važne teme za uspješniji oporavak kroz igru i animaciju u prirodnome okruženju pomoći će im se da steknu vlastite vrijednosti i otklanjanje emocionalnih poteškoća.

Uključuje:-Osmišljavanje tematskih – grupnih susreta (uz druženja u prirodi uvoditi neformalno građenje stava)

Mladen Dakić-voditelj terapijskoga i rekreacijskoga jahanja

3) Strukturiranje i organizacija slobodnog vremena nakon boravka u Udruzi à Cilj nam je na kvalitetan način organizirati slobodno vrijeme djece, kako bi mogli razvijati socijalizacijske i slične vještine, neophodne za svakodnevni život.                                                                                                                           

 Očekivani rezultati: Očekujemo kako će korisnici uspostaviti narušene ili dodatno unaprijediti postojeće međuljudske odnose putem raznih socijalizacijskih aktivnosti. (npr. organizirano druženje roditelja- djece nakon boravka u Udruzi).

Uključuje:

-Osmišljavanje i provedba aktivnosti za kvalitetnije povođenje slobodnog vremena uz savjetovanje psihologa

-Poticanje korisnika na aktivan pristup u kreiranju vlastitog slobodnog vremena

- mogućnost uključivanja roditelja u smislu organiziranih susreta/posjeta u slobodno vrijeme nakon posjeta unutar Udruge

Nositelj: Anita Martinčević

Za roditelje djece korisnika programa Udruge:

4) Grupa podrške za roditelje Cilj nam je ovim programom pružiti podršku i razumijevanje za roditelje djece oboljelih od malignih i kroničnih bolesti. Uz njihovu međusobnu komunikaciju uz interakciju psihologa potaknuti ih na što kvalitetnije nošenje sa bolešću i pronalazak ispravnih aktivnosti i za što bolje savladavanje svakodnevnih poteškoća.

Uključuje:

- Osmišljavanje i provedbu grupnih susreta s roditeljima uz redovitu (pismenu i/ili usmenu) samoevaluaciju/evaluaciju polaznika i voditelja grupe.

Nositelj: Sanja Maroević

 

5) Individualno savjetovanje s roditeljima/ostalim članovima obitelji 

cilj nam je informirati što veći broj potrebitih roditelja i/ili članova obitelji o ovome programu, mogućnostima uključivanja u iste i ostalim važnim informacijama. Očekivani rezultati: Očekujemo kako ćemo pružiti individualno savjetovanje/informiranje sa najmanje 4 roditelja/članova obitelji.

Uključuje:

- pružanje individualnih savjetodavnih i/ili informativnih susreta u Udruzi NADA VRBOVEC, prema prethodnom dogovoru sa zainteresiranim roditeljima i ostalim članovima obitelji korisnika programa.

savjetovanje i informiranje putem telefona, i/ili e mail adrese.

Anita Martinčević-dipl.soc. radnik

Ostalo:6) Promidžbu predloženog programa (PR aktivnosti)- ovu aktivnost planiramo ostvariti putem web stranice udruge NADA VRBOVEC ali i putem raznih događanja koja se tiču područja djece :

(npr. tijekom obilježavanja Nacionalnog dan djeteta oboljelog od maligne bolesti  te ostalih dječjih manifestacija.                                                                    Uključuje: -sastavljanje objava za medije, širenje predloženog programa tijekom raznih događanja, redovnog poslovanja udruge, redovitih pisanih izvještaja nadležnim institucijama, i sl.

Nositelj:Matilda Medenjak

7) Samoevaluaciju (usmenu) korisnika programa i roditelja s ciljem procjenjivanja zadovoljstva osobnim angažmanom u projektnim aktivnostima, i evaluaciju projekta à s ciljem procjene učinkovitosti predloženog programa i aktivnosti (ostvarenih ciljeva i rezultata)                                                                                                       

 Očekivani rezultati:Utvrđeni pozitivni rezultati i učinkovitost projekta putem analize evaluacije projekta i samoevaluacije sudionika o zadovoljstvu osobnim angažmanom i projektom općenito.

Nositelj:Matilda Medenjak

 

AKTIVNOSTI I NOSITELJ:

 

Aktivnost

Nositelj

Metode provedbe aktivnosti

Vremensko razdoblje

Očekivani rezultati

1.

Koordinacija projekta

Matilda Medenjak

Sastanci, komunikacija sa suradnicima, izrada plana provedbe projekta

 

Usvojene sve točke programa te pomno izrađen projektni kalendar sa svim aktivnostima i raspoređenim obavezama

2.

Uspostavljanje suradnje sa bolnicama (odjelima sa djecom oboljelim od kroničnih i malignih bolesti) te ostalim dječjim organizacijama

Matilda Medenjak

-dogovaranje sastanaka

-prikupljanje liste potencijalnih kandidata

-kontaktiranje roditelja

 

Prikupljen zadovoljavajući broj potencijalnih korisnika Programa

3.

Individualni rad psihologa sa djecom

 

Sanja Maroević Mag. psih.

-uspostavljanje komunikacije sa djecom

-približavanje zadane problematike na njima pristupačan način

Tijekom cijelog projekta (jednom mjesečno)

Djeca uspostavljaju prijateljski odnos sa psihologom te olakšavaju provedbu reintegracije

 

4.

Rad u grupi djece sa psihologom

Sanja Maroević Mag. psih.

-komunikacija sa djecom

-međusobna komunikacija sa djecom

 

 

Tijekom  cijeloga projekta(jednom mjesečno)

Djeca kroz međusobnu komunikaciju smanjuju osjećaj izoliranosti te ih se potiče na jačanje samopouzdanja

5.

Radionica „Nije bolest Baba-roga“

volonteri

-igranje

-boravak u prirodi

-pjevanje, slikanje

 Tijekom cijeloga projekta(jednom mjesečno)

Uz savjetovanje sa liječnicima i roditeljima volonteri će organizirati skupne igre putem kojih će djeca otkrivati svoje mogućnosti

6.

Individualno savjetovanje roditelja

Anita Martinčević, dipl.soc.

-telefonska i elektronička komunikacija te posjeti

Tijekom cijeloga projekta

Roditelji će imati mogućnost kontaktirati stručnog suradnika za savjetovanje vezano uz provedbu radionica te općenito pitanja vezanih za pomoć djetetu u nadležnosti stručnjaka

7.

Terapijsko jahanje

Mladen Dakić-instruktor jahanja

Dejan Gogić-fiziterapeut, hipoterapeut

-škola jahanja

 Tijekom cijeloga projekta (jednom mjesečno)

Uz pomoć stručnjak djeca će imati priliku naučiti jahati i time razvijati senzorno-motoričke sposobnosti

Efekt jahanja kao pomoć pri raznim terapijama daje zadovoljavajuće rezultate

8.

Promidžbu predloženog programa (pr aktivnosti)

Matilda Medenjak, bac. oec.

Pisanje medijskih objava, širenje (usmeno) projektnih informacija i rezultata

.

Tijekom cijeloga projekta

Putem aktivnog PR-a povećati broj korisnika i suradnika

9.

Samoevaluacija (usmenu) i evaluacija roditelja djece korisnika

Matilda Medenjak, bacc. oec.

Prikupljanje, analiza i interpretacija podataka

Tijekom cijeloga projekta

Putem dobivenih podataka analizirati uspješnost projekta te napraviti plan za daljnji nastavak rada

 

Nastojati ćemo kontaktirati sve institucije te ih potaknuti svojim aktivnostima da zajedno sa nama sudjeluju u procesu reintegracije oboljele djece.

Putem aktivnosti koje su u sastavnim elementima javnih politika, nastojati ćemo utjecati da se što više putem komunikacijskih kanala pojača svijest o potrebi psihosocijalne pomoći oboljele djece te nakon toga zajedno sa provoditeljima javnih politika potaknuti olakšice za obitelji djece korisnika našega programa.

Udruga već ostvaruje kvalitetnu suradnju sa jedinicama lokalne i regionalne uprave te su već prepoznali našu učinkovitost te se nadamo i daljnjoj suradnji. Tako je naša suradnja s jedinicama lokalne (grad Vrbovec) i područne (Zagrebačka županija) je uvijek bila od izuzetne važnosti te obostrane koristi. Naime, Zagrebačka županija kontinuirano podupire naš projekt „Rehabilitacija u prirodi“. Isto tako, grad Vrbovec je prepoznao naša nastojanja u unapređenju kvalitete života osoba s invaliditetom te su proširili svoja znanja o mogućnostima djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom, kao i o mnogobrojnim pozitivnim učincima terapijskog jahanja i glazboterapije na njihovo zdravlje. Svojom otvorenošću prema korisnicima s različitih lokalnih i regionalnih područja Udruga će utirati put razvoju prijateljstava i suradnje u široj zajednici, kao i proširiti rekreativnu, rehabilitacijsku i kulturnu ponudu putem ovoga projekta na  šire lokalne i regionalne zajednice

 

 

I.

IZVORI FINANCIRANJA PROGRAMA/PROJEKTA (Prihodi)

Izvori financiranja u KN

 

 

 

 

1.

Iz Državnog  proračuna

0,00 kn

 

 

2.

Iz vlastitih sredstva (članarine i vl. djelatnosti)

2.000,00 kn

 

 

3.

Od partnera u projektu

0,00 kn

 

 

4.

Od gradova i općina

20.000,00 kn

 

 

5.

Od ostalih donatora

35.000,00 kn

 

 

6.

Iznos koji se traži

41.589,12 kn

 

 

UKUPNA VRIJEDNOST PROGRAMA/PROJEKTA                                          I. (1+2+3+4+5+6)

98.589,12 kn

 

 

II.

IZDACI (Troškovi)

 

1.

Materijalni izdaci ureda

Jedinica

Broj jedinica

Ukupno

1.1.

Zakup poslovnog prostora

Mjesec

7

21.000,00 kn

1.2.

Režijski troškovi

Mjesec

7

5.600,00 kn

1.3.

Usluge komunikacije (tel/fax)

Mjesec

7

1.200,00 kn

1.4.

Usluge knjigovodstvenog servisa

Mjesec

7

3.150,00 kn

1.5.

Uredski materijal

 

7

1.000,00 kn

1.6.

Ostali troškovi (bankarski i sl.)

 

7

1.230,00 kn

Ukupno Materijalni izdaci ureda

33.180,00 kn

2.

Izdaci za aktivnosti programa/projekta 

Jedinica

Broj jedinica

Ukupno

2.1.

Oprema za potrebe programa/projekta

 

 

2.1.1. Računalo

Kom

 

 

 

2.1.2.

Kom

 

 

 

2.1.3.

Kom

 

 

2.2.

Promocija programa/projekta

 

 

2.2.1. Publikacije

Kom

100

3.800,00 kn

 

2.2.2. TV i radio emisije

Kom

 

 

 

2.2.3. Ostalo (upisati, što)

 

 

 

2.3.

Troškovi konferencija, seminara, sastanaka

 

 

2.3.1. Najam sale

Po konf.

 

 

 

2.3.2. Troškovi osvježenja

Po konf.

5

1.000,00 kn

2.4.

Ostali izdaci za aktivnosti 

 

 

2.4.1. Nabava hrane i stelje za konje

3.500,00

7

24.500,00 kn

 

2.4.2. Nabava dječjih rekvizita

 

1

8.042,50 kn

Ukupno Izdaci za aktivnosti

29.300,00 kn

3.

Izdaci za plaće i naknade (ugovor o djelu)

Jedinica

Broj jedinica

Ukupno

3.1.

 Naknada voditeljici/voditelju programa/projekta

sat=69,44 bruto

200

13.888,00 kn

3.2.

 Naknada izvoditeljicama/-ma iz udruge ili pravne osobe organizacije

sat=69,44 bruto

200

13.888,00 kn

3.3.

Naknada vanjskim izvoditeljicama/ma

sat=69,44 bruto

48

3.333,12 kn

3.4.

 Naknada vanjskim izvoditeljicama/-ma

sat=69,44 bruto

48

3.333,12 kn

Ukupno Izdaci za plaće i naknade

31.109,12 kn

4.

Putni izdaci  (putni troškovi)

Jedinica

Broj jedinica

Ukupno

4.1.

 Izdaci za dnevnice za službena putovanja

 

 

 

4.2.

 Izdaci za prijevoz (javni prijevoz)

povratna karta

100

5.000,00 kn

4.3.

 Izdaci za smještaj

 

 

 

Ukupno Putni izdaci  (putni troškovi)

5.000,00 kn

UKUPNO II. IZDACI (1+2+3+4)

98.589,12 kn